Intermezza

FTF VE STUDIU ALTA

Intermezza

FTF VE STUDIU ALTA

Intermezza

FTF VE STUDIU ALTA

 

SHANTALA

dokument o hvězdě indického tance kuchipudi

 

Intermezza Festivalu tanečních filmů uvádí českou premiéru kanadského dokumentu, věnovaného Shantale Shivalingappa – tanečnici klasického tance kuchipudi – proslulé spoluprací s choreografy současného tance jako Pina Bausch, Sidi Larbi Cherkaui nebo Akram Khan. Film uvádíme s českými titulky. Režie: Ezra Belotte-Cousineau

 

 

čtvrtek 10.11.2016 / 19:30/ Studio ALTA

vstupenky v ceně 90Kč/60Kč v prodeji zde

trailer k filmu ke shlédnutí zde

 

Partnerem tohoto promítání je Studio ALTA. Intermezza Festivalu tanečních filmů jsou podpořena grantem Ministerstva kultury ČR a MČ Praha 7.

 

Shantala Shivalingappa

Narodila se v Indii a vyrůstala v Paříži. Shantala je dítětem východu a západu. Svůj život zasvětila tanci kuchipudi. Poháněna hlubokou touhou přivést kuchipudi k západnímu publiku, vystupovala na významných festivalech po celém světě, získala chválu a obdiv všech.

Shantala je uznávanou tanečnicí jak v Indii, tak v Evropě. Její dokonalá technika a citlivost jí dovedly až k práci s některými z největších umělců naší doby jako například Maurice Béjart, Peter Brook či Pina Bausch. V nedávné době spolupracovala také s hvězdnými choreografy Akramem Khanem či Sidi Larbi Cherkaouim. Takové zkušenosti napovídají, že její umělecká cesta je opravdu jedinečná.

V roce 2013, Shantala získala prestižní cenu Bessie v New Yorku za vynikající výkon v představení Shiva Ganga.

 

Dokument Shantala (2016) bude v České republice k vidění poprvé!