Festival tanečních filmů uvádí diskusní a filmovou minisérii “TALK O TANCI A FILMU”

Festival tanečních filmů uvádí diskusní a filmovou minisérii “TALK O TANCI A FILMU”

17. 9. 2022

Přijměte pozvání na tři večery, kde se bude mluvit, diskutovat, sdílet, a kde také něco uvidíme. Vstupenky můžete zakoupit už nyní v síti GoOut.

Talk o tanci a filmu s Václavem Kunešem a Jaroslavem Brabcem
3. října 2022 / 19:30 / Studio Maiselovka (Maiselova 4, Praha 1)
VSTUPENKY

Jak vzniká taneční film? Jak vypadá jeho scénář? O čem spolu hovoří choreograf s režisérem? V čem se nechápou a v čem překvapují? Scénický dialog filmaře a choreografa přinese sdílení vzájemné fascinace světa tance a filmu. Mluvit se bude o inspiracích, o estetických backgroundech, zážitcích, o filmech a tanečních představeních, které mění život. Zveme vás na první večer diskusní minisérie FTF, na večer, kde se bude mluvit, diskutovat, sdílet, a kde také něco uvidíme.

 

Talk o tanci a filmu – Věnováno Janu Minaříkovi
10. října 2022 / 19:30 / Studio Maiselovka (Maiselova 4, Praha 1)
VSTUPENKY

Začátkem prázdnin taneční svět ranila zpráva o odchodu Jana Minaříka – tanečníka a choreografa, dlouholetého člena souboru Tanztheater Wuppertal Piny Bausch. Minařík byl blízkým spolupracovníkem a osobním přítelem této významné světové choreografky.

Jan Minařík se bohužel nedožil premiéry studentského filmu Schránky, který natočila Marie- Magdalena Kochová. Film byl poprvé uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Minařík je hlavní postavou snímku a do značné míry jeho spolutvůrcem. Pražská premiéra snímku Schránky bude vzpomínkou na tohoto charismatického umělce, jehož život byl spjat s jedním z nejvýznamnějších fenoménů tanečního umění 20. století – tvorbou Piny Bausch. Program vzpomínky obohatí audiovizuální materiály z archivu Nadace Piny Bausch, s níž Festival tanečních filmů spolupracuje.

 

Talk o tanci a filmu s Viliamem Dočolomanským a Janem Hřebejkem
17. října 2022 / 19:30 / Studio Maiselovka (Maiselova 4, Praha 1)
VSTUPENKY

Oba jsou zkušení a známí režiséři a oba zajímá tanec. Viliam Dočolomanský – umělecký ředitel divadelního souboru Farma v jeskyni natočil v poslední době dva filmy a filmová režie ho láká čím dál víc. Jan Hřebejk natočil hodně filmů a má za sebou i několik divadelních režií. Možná ho láká choreografie. Co je ovlivnilo, bavilo, jaké filmy a osobnosti utvářeli jejich vkus a umělecký názor – o tom spolu budou hovořit v dalším večeru diskusní minisérie Festivalu tanečních filmů.Projekt realizován s finanční podporou Ministerstva kultury ČR, hlavního města Prahy a městské části Praha 1. Partnerem je Studio Maiselovka.