Filmy

Vzpomínka na Pinu Bausch

16. 5. 2019 18:30 - 20:00

Komponovaný večer: debata + projekce filmu Café Müller

Letošní ročník festivalu bude významný také vzpomínkou na tanečnici a choreografku Pinu Bausch. V červenci 2019 uběhne deset let od její smrti. Festival připomene její dílo v komponovaném filmovém večeru, jehož součástí bude i scénický dialog s Daphnisem Kokkinosem, dlouholetým spolupracovníkem Piny Bausch. Moderátorem dialogu bude umělecký šéf souboru Farma v jeskyni – Viliam Dočolomanský. Diváci budou mít možnost shlédnout filmové zpracování legendární choreografie CAFÉ MÜLLER, v níž Pina Bausch tančí v jedné z rolí. Café Müller, dílo, které k divákům stále promlouvá díky nadčasovosti svého tématu:

„Café Müller je místo samotného života. Místo, které je ve své prázdnotě plné smutku, tápaní, strachu, touhy po pochopení, ale zároveň i naděje v lásku. Pina Bausch dokázala rozumět lidské duši. Té její části, která je společná pro každého z nás bez ohledu na charakter nebo dobu, ve které žijeme.“

Od 9. 5. do 20. 5. 2019 bude v Centru současného umění DOX k vidění také videoinstalace s názvem 𝗣𝗜𝗡𝗔 𝗕𝗔𝗨𝗦𝗖𝗛 𝗙𝗢𝗨𝗡𝗗𝗔𝗧𝗜𝗢𝗡:𝗘𝗡𝗦𝗘𝗠𝗕𝗟𝗘𝗦, která pracuje s obrazy, videonahrávkami a hudbou z tvorby Tanztheatru Wuppertal, který Pina Bausch vedla od roku 1973. 

* DOPORUČUJEME
Taneční workshop s Daphnisem Kokkinosem pro studenty, taneční profesionály a pokročilé amatéry
16. května 2019 / 10:30 – 13:00 / DOX+