CUNNINGHAM

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Z důvodu nepřízně počasí byla projekce v sobotu 5. června přeložena na středu 23. června 2021 od 21h. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud vám termín nevyhovuje, vstupenky je možné vrátit přímo u předprodeji sítě GoOut. Děkujeme a těšíme se na setkání. 

Z důvodu dalších nepříznivých předpovědí je projekce 23. června přesunuta do Velkého sálu kina Světozor. Vstupenky zůstávají v platnosti. 

 

VSTUPENKY

Festival tanečních filmů uvádí českou premiéru oceňovaného dokumentu Cunningham americké režisérky Ally Kovgan, který vznikl v mezinárodní koprodukci. Celovečerní dokument věnovaný jednomu z největších choreografických vizionářů – Merci Cunninghamovi zachycuje tři dekády, v nichž nepochopený a tanečním světem zavrhovaný Merce navzdory všem předpokladům vyvinul novou taneční techniku a nabídl nový způsob tanečního myšlení. Film dokumentuje jeho tvorbu a přináší unikátní – i dosud nezveřejněné – dobové záběry. Mapuje evoluci techniky a estetiky Merce Cunninghama od 40. do 70. let minulého století, a také jeho spolupráci s hudebním inovátorem Johnem Cagem a výtvarníkem Robertem Rauschenbergem.

kino Světozor, velký sál
středa 23. června od 21:00

1h 33 min | Dokument  | 2019
Režie: Alla Kovgan