Blok soutěžních filmů II

In be-tween – a video-essay

In be-tween – a video-essay

Ve video eseji s názvem IN BE-TWEEN je prezentovaná tvůrčí práce, ale i proces zkoušení stejnojmenného tanečního projektu. Kvůli pandemii koronaviru se živá kultura částečně přesunula do online prostředí.

Přesunula se tam i česká tanečnice Tereza Ondrová a její italská kolegyně Francesca Foscarini. Od března 2020 až do teď připravují svůj nový taneční kus „IN BE-TWEEN“. Bez společného času na zkušebně, převážně online, každá ve svém bytě, ve svém městě či ve své zkušebně. Video esej je tak zprávou nejen o jednom projektu, ale také o živém umění – tanečním umění ve věku digitálním, distančním, ve věku velké nejistoty. Kdo je Tereza a kdo je Francesca, ale také co je přivedlo ke spolupráci, je samozřejmě dalším tématem této krátké eseje.

IN BE-TWEEN, titul si pohrává nejenom s dvojznačností mezi předložkou „between“ (mezi), ale také s podstatným jménem „tween“ (doplnění) a jeho výslovností, které připomíná slovo „twin“ (dvojče). V taneční inscenaci, která (jak všichni doufáme) v budoucnosti vznikne, se vedle sebe na jeviště postaví dvě zralé ženy, tanečnice, performerky, Tereza Ondrová a Francesca Foscarini, které podle názoru ostatních jsou si velmi fyzicky podobné. Mezi nimi pak objevíte Anitu, teenagera, ještě ne ženu, ale dívku, připomínající nám svět plný možností…