Instalace

Pina Bausch Foundation: Ensembles
9. – 20. května 2019
Centrum současného umění DOX

Videoinstalace prezentující dílo Piny Bausch a jejího souboru Tanztheater Wuppertal.

Pina Bausch (1940 – 2009) patří k nejvýznamnějším choreografům 20. století. Se svým souborem Tanztheater Wuppertal vytvořila v průběhu 36 let bohatý repertoár (46 choreografií), jehož některá díla jsou i v současnosti uváděna v mnoha zemích celého světa. O umělecký odkaz choreografky pečuje Nadace Piny Bausch, která v roce 2016 představila v Gropius Bau v Berlíně výstavu Pina Bausch a Tanztheater.

Videoinstalace Ensembles je hudebně-vizuální kompozice, kterou vytvořili Ismaël Dia a dlouholetý spolupracovník Piny Bausch Matthias Burkert. Použití videonahrávek bylo podstatnou součástí tvůrčího procesu Piny Bausch již od samých počátků. Její práci natáčeli Rolf Borzik, Herbert Rach, Detlef Erler, Jérôme Cassou, Grigori Chakov a další.

Tato instalace je cestou časem, procesem vzniku, vývojem, změnou a obrozením – je jedním ze způsobů, jak vnímat uměleckou práci této významné choreografky.

Videoinstalaci uvádí Festival tanečních filmů ve spolupráci s Goethe – Institutem Česká repulika, Centrem současného umění DOX a Pina Bausch Foundation. Za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl.m. Prahy a  Institutu umění – Divadelního ústavu. 

Více informací o instalaci ZDE

 

VSTUP NA INSTALACI

Instalace Ensembles je součástí programu Centra současného umění DOX a vztahuje se na ni běžné vstupné. 

 

SPECIÁLNÍ NABÍDKA PRO NÁVŠTĚVNÍKY FESTIVALU TANEČNÍCH FILMŮ

Se zakoupenou vstupenkou na Festival tanečních filmů v Kině Světozor můžete získat slevu 50% na vstupné do Centra současného umění DOX v období od 9. do 20. května 2019. Sleva ze vstupného se vztahuje na celý program Centra současného umění DOX včetně videoinstalace Pina Bausch Foundation: Ensembles. Pro získání slevy předložte festivalovou vstupenku zakoupenou online či na pokladně Kina Světozor přímo na pokladně Centra současného umění DOX.